Sygefravær og Jobfastholdelse

Kontakt og åbningstider

Sygefravær og Jobfastholdelse
Godsbanevej 1A 
7400 Herning
9628 5100 

Administrationens telefon- og åbningstid:

Mandag - onsdag: kl. 8.00 - 15.00

Torsdag: kl. 8.00 - 17.00

Fredag: kl. 8.00 - 12.00

Vi holder lukket:

1. maj, dagen efter Kristi Himmelfartsdag, Grundlovsdag, uge 29 og i julen fra og med d. 24. december 2021 til og med 2. januar 2022.

Luk alle
Åben alle

Ledelsen

Oversigt over medarbejdere
Navn Mail Telefon Område

Christin Boel Hovmøller

 

christin.hovmoeller@herning.dk

 

96285150

51648604

Chef

 

Majbrit Uldal

 

majbrit.uldal@herning.dk

 

20260939

 

Afsnitsleder

 

Else Lübker

 

else.lubker@herning.dk

96285146

51315784

Afsnitsleder

Pia B. Strandbygaard

 

pia.strandbygaard@herning.dk

 

23667300

 

Afsnitsleder

 

Anne Sofie Rosenhøj

 

anne.sofie.rosenhoj@herning.dk

 

25321196

 

Afsnitsleder

 

Fastholdelsesrådgivere, socialfaglig rådgivere og koordinerende sagsbehandlere

Oversigt over medarbejdere
Navn Mail Telefon Område
Anette Simonsen anette.simonsen@herning.dk

9628 5051

Fastholdelsesrådgiver, specialiststøtte
Anne Dorte Laursen annedorte.laursen@herning.dk

9628 5142

Koordinerende sagsbehandler
Annethe J. Anandaraj annethe.anandaraj@herning.dk

9628 5023

2086 5277

Fastholdelsesrådgiver
Arzum Kaya arzum.kaya@herning.dk

9628 5112

2257 7630

Koordinerende sagsbehandler

Bente Christensen bente.christensen@herning.dk

9628 5032

Socialfaglig rådgiver
Birgit S. Mortensen birgit.mortensen@herning.dk

9628 5052

2075 7618

Fastholdelsesrådgiver
Birgit Beenfeldt birgit.beenfeldt@herning.dk

9628 5030

2083 6528

Fastholdelsesrådgiver
Birgitte Hareskov birgitte.hareskov@herning.dk

2028 2917

Fastholdelsesrådgiver
Britta Søgaard Hansen britta.hansen@herning.dk

9628 5107

Koordinerende sagsbehandler, specialiststøtte
Charlotte Ibsen charlotte.ibsen@herning.dk

9628 5059

2069 4879

Fastholdelsesrådgiver
Charlotte Sand Pedersen charlotte.pedersen@herning.dk

9628 5016

Koordinerende sagsbehandler
Christina S. Lauridsen christina.lauridsen@herning.dk

9628 5153

2172 2290

Fastholdelsesrådgiver
Connie Jensen connie.jensen@herning.dk

9628 5139

2274 9257

Koordinerende sagsbehandler
Finn Andresen finn.andresen@herning.dk

9628 5056

2072 5285

Fastholdelsesrådgiver
Gitte Madsen gitte.madsen@herning.dk

9628 5128

3057 8586

Fastholdelsesrådgiver
Gitte Nielsen gitte.nielsen@herning.dk

9628 5055

2245 9906

Fastholdelsesrådgiver

Heidi Kragelund Broundal

heidi.kragelund@herning.dk 9628 5064 Koordinerende sagsbehandler
Hülya Kaya hulya.kaya@herning.dk

9628 5074

2514 3597

Fastholdelsesrådgiver
Inger Kristensen inger.kristensen@herning.dk

9628 5080

2154 4065

Fastholdelsesrådgiver
Ingrid Joensen ingrid.joensen@herning.dk

9628 5068

2092 6294

Fastholdelsesrådgiver
Jane Pallisgaard jane.pallisgaard@herning.dk

9628 5159

2329 3459

Koordinerende sagsbehandler
Janni Pedersen janni.pedersen@herning.dk

9628 5073

Koordinerende sagsbehandler
Jeanette Frisk Bak jeanette.bak@herning.dk

9628 5066

2091 7796

Fastholdelsesrådgiver
Julie Christiansen julie.christiansen@herning.dk

9628 5101

Koordinerende sagsbehandler
Julie Isgreen Olsen julie.isgreen.olsen@herning.dk

9628 5104

Fastholdelsesrådgiver
Julie Sofie Olsen julie.sofie.olsen@herning.dk

9628 5065

Koordinerende sagsbehandler
Kamilla B. Salling kamilla.salling@herning.dk

9628 5077

2098 8153

Fastholdelsesrådgiver
Lis Foldager lis.foldager@herning.dk

9628 5047

2029 7234

Forebyggelses- og fastholdelsesrådgiver
Lisbeth Fuglsig lisbeth.fuglsig@herning.dk

9628 5089

Fastholdelsesrådgiver
Lise-Lotte Jørgensen  

 

Fastholdelsesrådgiver
Lone Bak lone.bak@herning.dk

9628 5113

2037 7315

Koordinerende sagsbehandler
Louise Sønderby louise.soenderby@herning.dk

9628 5058

2072 7573

Koordinerende sagsbehandler
Mai Jacobsen mai.jacobsen@herning.dk

9628 5130

Koordinerende sagsbehandler
Maja A. H. Andersen maja.andersen@herning.dk

 

Koordinerende sagsbehandler
Malene W. Troelsen malene.troelsen@herning.dk

 

Koordinerende sagsbehandler
Martin Mattsson martin.mattsson@herning.dk

9628 5054

2211 7884

Fastholdelsesrådgiver
Marwa Soyak marwa.hashem@herning.dk

9628 5156

2349 0788

Koordinerende sagsbehandler
Mette G. Andersen mette.andersen@herning.dk

9628 5134

Koordinerende sagsbehandler
Miriam Jensen miriam.jensen@herning.dk

9628 5076

2098 7895

Fastholdelsesrådgiver
Nadia Kring nadia.kring@herning.dk

9628 5154

3044 0428

Koordinerende sagsbehandler
Nikolaj Ruben Larsen nikolaj.larsen@herning.dk

9628 5083

5183 6249

Fastholdelsesrådgiver
Nuriye S. Akar nuriye.akar@herning.dk

9628 5053

2086 1598

Fastholdelsesrådgiver
Pia Grud Pedersen pia.pedersen@herning.dk

9628 5062

2267 9522

Fastholdelsesrådgiver
Pia Monrad Baltzersen pia.monrad@herning.dk

2366 7365

Koordinerende sagsbehandler

Rikke Valerio rikke.valerio@herning.dk

9628 5063

2937 8991

Fastholdelsesrådgiver

Serap Atan serap.atan@herning.dk 9628 5149

Koordinerende sagsbehandler

Signe Skovbjerg signe.skovbjerg@herning.dk

9628 5082

Koordinerende sagsbehandler
Tina Gaardsted tina.gaardsted@herning.dk

9628 5138

2063 1664

Fastholdelsesrådgiver
Tina V. Pedersen tina.v.pedersen@herning.dk

9628 5105

2533 3982

Fastholdelsesrådgiver

Jobkonsulenter

Oversigt over medarbejdere
Navn Mail Telefon Område
Ann Sneftrup ann.sneftrup@herning.dk

5120 3421

Jobkonsulent

Camilla Frederiksen

camilla.frederiksen@herning.dk

 

Jobkonsulent

Kim Lindenskov kim.lindenskov@herning.dk 2235 2679

Jobkonsulent

Kurt Madsen kurt.madsen@herning.dk

9628 5108

2068 1857

Jobkonsulent

Mette Agger mette.agger@herning.dk 2924 6780

Jobkonsulent

Per Walter per.walter@herning.dk

9628 5117

2475 3465

Jobkonsulent
Pia Jakobsen pia.jakobsen@herning.dk

2511 0971

Jobkonsulent
Selahattin Baser selahattin.baser@herning.dk

2260 9884

Jobkonsulent
Tina Darling tina.darling@herning.dk

2124 7091

Jobkonsulent

Tilbud og Specialister

Oversigt over medarbejdere 
Navn Mail Telefon Område
Annita Lauridsen annita.lauridsen@herning.dk  

Fysioterapeut 

Claus Markvardsen claus.markvardsen@herning.dk 9628 5094 Lægekonsulent
Debbie Hjuler debbie.hjuler@herning.dk 2154 4368 Coach, underviser og forebyggelsesrådgiver
Lone Kirk lone.kirk@herning.dk 2117 9513

Coach

Mona Lauridsen mona.lauridsen@herning.dk 2037 7327

Coach

Trine Brandstrup trine.brandstrup@herning.dk 2223 2101 Fysioterapeut

 

 

Personlig assistance og hjælpemidler - Specialister

Oversigt over medarbejdere
Navn Mail Telefon Område
Henriette L. Mortensen henriette.mortensen@herning.dk

9628 5084

2028 3376

Ergoterapeut

Job & Handicap

Karen Harkjær Jensen karen.harkjaer@herning.dk 5131 5785

Ergoterapeut

Hjælpemidler

Lillian Hesel lillian.hesel@herning.dk 2213 8703

Ergoterapeut

Hjælpemidler

Sujatha V. Sivanandharajah sujatha.siva@herning.dk

2366 5934

Ergoterapeut

Hjælpemidler

 

 

 

Fleksjobteamet

Oversigt over medarbejdere
Navn Mail Telefon Område
Anne Sofie Rosenhøj anne.sofie.rosenhoj@herning.dk 2532 1196

Afsnitsleder

Karina Pedersen karina.pedersen@herning.dk

9628 5013

2028 3454

Socialrådgiver
Louise Jensen louise.jensen@herning.dk

9628 5004

2253 0339

Administrativ medarbejder
Merete Zederkof merete.zederkof@herning.dk

9628 5024

2084 6913

Administrativ medarbejder
Nanna Jespersen nanna.jespersen@herning.dk

9628 5093

2183 7492

Socialrådgiver
Rikke Zink rikke.zink@herning.dk

9628 5057

2259 9203

Socialrådgiver
Vildana Gerzic vildana.gerzic@herning.dk

9628 5358

2259 9202

Socialrådgiver

Bostøttemedarbejdere

Oversigt over medarbejdere
Navn Mail

Telefon- hovednummer

9628 5100

Område

Betina Kusk Olesen

betina.olesen@herning.dk 2016 8790 Bostøtte

Christina Kiilerich

christina.kiilerich@herning.dk 5135 4139 Administrativ medarbejder

Louise Birch Kristensen

louise.kristensen@herning.dk

9628 5262

2349 0765

Administrativ medarbejder

Maria Viinberg

maria.viinberg@herning.dk

2028 3227

Bostøtte

Tina Deichmann Bisgaard

tina.bisgaard@herning.dk

5128 6692

Bostøtte

 

 

 

 

Administration

Oversigt over medarbejdere
Navn Mail

Telefon- hovednummer

9628 5100

Område
Annette Stampe annette.stampe@herning.dk

9628 5102

2095 1827

Adm. specialiststøtte
Linda Würtz linda.wurtz@hering.dk

9628 5106

Administrationen
Lisbeth Funch Hansen lisbeth.hansen@herning.dk

9628 5060

Administrationen