Sygefravær og Jobfastholdelse

Kontakt og åbningstider

Sygefravær og Jobfastholdelse
Godsbanevej 1A 
7400 Herning
9628 5100 

Administrationens telefon- og åbningstid:

Mandag - onsdag: kl. 8.00 - 15.00

Torsdag: kl. 8.00 - 17.00

Fredag: kl. 8.00 - 12.00

Vi holder lukket:

1. maj, dagen efter Kristi Himmelfartsdag, Grundlovsdag, uge 29 og i julen fra og med d. 24. december 2021 til og med 2. januar 2022

Find medarbejder

Luk alle
Åben alle

Ledelsen

Oversigt over medarbejdere
Navn Mail Telefon Område
Christin Boel Hovmøller christin.hovmoeller@herning.dk

96285150

51648604

Chef
Majbrit Uldal majbrit.uldal@herning.dk

20260939

Afsnitsleder
Else Lübker else.lubker@herning.dk

96285146

51315784

Afsnitsleder
Pia B. Strandbygaard pia.strandbygaard@herning.dk 23667300 Afsnitsleder
Anne Sofie Rosenhøj anne.sofie.rosenhoj@herning.dk 25321196 Afsnitsleder

Fastholdelsesrådgivere, socialfaglig rådgivere og koordinerende sagsbehandlere

Oversigt over medarbejdere
Navn Mail Telefon Område
Anette Simonsen anette.simonsen@herning.dk 9628 5051

Fastholdelsesrådgiver, specialiststøtte

Annethe J. Anandaraj annethe.anandaraj@herning.dk

9628 5023

2086 5277

Fastholdelsesrådgiver
Arzum Kaya arzum.kaya@herning.dk 9628 5112 Koordinerende sagsbehandler
Bente Christensen bente.christensen@herning.dk

9628 5032

Socialfaglig rådgiver
Birgit S. Mortensen birgit.mortensen@herning.dk

9628 5052

2075 7618

Fastholdelsesrådgiver
Birgit Beenfeldt birgit.beenfeldt@herning.dk

9628 5030

2083 6528

Fastholdelsesrådgiver
Birgitte Hareskov birgitte.hareskov@herning.dk

2028 2917

Fastholdelsesrådgiver
Charlotte Ibsen charlotte.ibsen@herning.dk

9628 5059

2069 4879

Fastholdelsesrådgiver
Christina S. Lauridsen christina.lauridsen@herning.dk

9628 5153

2172 2290

Fastholdelsesrådgiver
Connie Jensen connie.jensen@herning.dk

9628 5139

2274 9257

Koordinerende sagsbehandler
Emma Brandt

emma.brandt@herning.dk

9628 5104

2178 6831

Fastholdelsesrådgiver
Finn Andresen finn.andresen@herning.dk

9628 5056

2072 5285

Fastholdelsesrådgiver
Gitte Madsen gitte.madsen@herning.dk

9628 5128

3057 8586

Fastholdelsesrådgiver
Gitte Nielsen gitte.nielsen@herning.dk

9628 5055

2245 9906

Fastholdelsesrådgiver
Hakan Dogan hakan.dogan@herning.dk 9628 5152

Socialrådgiverstuderende

Heidi Kragelund Broundal heidi.kragelund@herning.dk 9628 5064 Koordinerende sagsbehandler
Hülya Kaya hulya.kaya@herning.dk

9628 5074

2514 3597

Fastholdelsesrådgiver
Inger Kristensen inger.kristensen@herning.dk

9628 5080

2154 4065

Fastholdelsesrådgiver
Ingrid Joensen ingrid.joensen@herning.dk

9628 5068

2092 6294

Fastholdelsesrådgiver
Jane Pallisgaard jane.pallisgaard@herning.dk

9628 5159

2329 3459

Koordinerende sagsbehandler
Janni Pedersen janni.pedersen@herning.dk

9628 5073

Koordinerende sagsbehandler
Jeanette Frisk Bak jeanette.bak@herning.dk

9628 5066

2091 7796

Fastholdelsesrådgiver
Julie Christiansen julie.christiansen@herning.dk

9628 5101

Koordinerende sagsbehandler
Kamilla B. Salling kamilla.salling@herning.dk

9628 5077

2098 8153

Fastholdelsesrådgiver
Lene Bang-Andersen lene.andersen@herning.dk 9628 5065

Koordinerende sagsbehandler

Lis Foldager lis.foldager@herning.dk

9628 5047

2029 7234

Forebyggelses- og fastholdelsesrådgiver
Lisbeth Fuglsig lisbeth.fuglsig@herning.dk

9628 5089

Fastholdelsesrådgiver
Lise-Lotte Jørgensen  

 

Fastholdelsesrådgiver
Lone Bak lone.bak@herning.dk

9628 5113

2037 7315

Koordinerende sagsbehandler
Louise Sønderby louise.sønderby@herning.dk

9628 5058

2072 7573

Koordinerende sagsbehandler
Mai Jacobsen  

 

Koordinerende sagsbehandler
Malene W. Troelsen malene.troelsen@herning.dk

9628 5087

5164 8646

Koordinerende sagsbehandler
Martin Mattsson martin.mattsson@herning.dk

9628 5054

2211 7884

Fastholdelsesrådgiver
Marwa Hashem marwa.hashem@herning.dk

9628 5156

2349 0788

Koordinerende sagsbehandler
Mette G. Andersen mette.andersen@herning.dk

9628 5134

2257 7630

Koordinerende sagsbehandler
Miriam Jensen miriam.jensen@herning.dk

9628 5076

2098 7895

Fastholdelsesrådgiver
Nadia Kring nadia.kring@herning.dk

9628 5154

3044 0428

Koordinerende sagsbehandler
Nanna A. Christiansen nanna.christiansen@herning.dk

9628 5143

2937 8991

Fastholdelsesrådgiver
Nikolaj Ruben Larsen nikolaj.larsen@herning.dk

9628 5083

5183 6249

Fastholdelsesrådgiver
Nuriye S. Akar nuriye.akar@herning.dk

9628 5053

2086 1598

Fastholdelsesrådgiver
Pia Grud Pedersen pia.pedersen@herning.dk

9628 5062

2267 9522

Fastholdelsesrådgiver
Rikke Valerio rikke.valerio@herning.dk 9628 5063

Fastholdelsesrådgiver

Serap Atan serap.atan@herning.dk 9628 5149

Koordinerende sagsbehandler

Signe Skovbjerg signe.skovbjerg@herning.dk

9628 5082

Koordinerende sagsbehandler
Tina Gaardsted tina.gaardsted@herning.dk

9628 5138

2063 1664

Fastholdelsesrådgiver
Tina V. Pedersen tina.v.pedersen@herning.dk

9628 5105

2533 3982

Fastholdelsesrådgiver
Troels Seeberg troels.seeberg@herning.dk

4025 1952

Fastholdelsesrådgiver
Anne Dorte Laursen annedorte.laursen@herning.dk

9628 5142

Koordinerende sagsbehandler
Britta Søgaard Hansen britta.hansen@herning.dk

4025 1952

9628 5107

Koordinerende sagsbehandler, specialiststøtte

Charlotte Sand Pedersen

charlotte.pedersen@herning.dk

9628 5016

Koordinerende sagsbehandler
Maja A .H. Andersen maja.andersen@herning.dk

9628 5111

2037 7262

Koordinerende sagsbehandler
Pia Monrad Baltzersen pia.monrad@herning.dk 2366 7365

Koordinerende sagsbehandler

Jobkonsulenter

Oversigt over medarbejdere
Navn Mail Telefon Område
Ann Sneftrup ann.sneftrup@herning.dk

5120 3421

Jobkonsulent
Pia Jakobsen pia.jakobsen@herning.dk

2511 0971

Jobkonsulent
Britta Aalling britta.aalling@herning.dk 3057 3239

Jobkonsulent

Inga Kvistgaard inga.kvistgaard@herning.dk 9628 5038
2067 4153
Jobkonsulent
Mette Agger mette.agger@herning.dk 2924 6780

Jobkonsulent

Per Walter per.walter@herning.dk

9628 5117

2475 3465

Jobkonsulent
Kurt Madsen kurt.madsen@herning.dk

9628 5108

2068 1857

Jobkonsulent
Kim Lindenskov kim.lindenskov@herning.dk

2235 2679

Jobkonsulent

Tilbud og Specialister

Oversigt over medarbejdere 
Navn Mail Telefon Område
Annita Lauridsen annita.lauridsen@herning.dk 4010 5785

Fysioterapeut 

Trine Brandstrup trine.brandstrup@herning.dk 2223 2101          Fysioterapeut
Debbie Hjuler debbie.hjuler@herning.dk 2154 4368 Coach, underviser og forebyggelsesrådgiver
Lone Kirk lone.kirk@herning.dk 2117 9513

Coach

Mona Lauridsen mona.lauridsen@herning.dk 2037 7327

Coach

Susanne Svendsen susanne.svendsen@herning.dk 2498 7052 Coach, underviser og forebyggelsesrådgiver
Claus Markvardsen claus.markvardsen@herning.dk 9628 5094 Lægekonsulent

 

 

Personlig assistance og hjælpemidler - Specialister

Oversigt over medarbejdere
Navn Mail Telefon Område
Lillian Hesel lillian.hesel@herning.dk 2213 8703

Ergoterapeut

Hjælpemidler

Karen Harkjær Jensen karen.harkjaer@herning.dk
5131 5785
Ergoterapeut
Henriette L. Mortensen henriette.mortensen@herning.dk

96 28 50 84

2028 3376

Ergoterapeut

Job & Handicap

Sujatha V. Sivanandharajah sujatha.siva@herning.dk 2366 5934 Ergoterapeut
Georgina Sølvsten georgina.soelvsten@herning.dk 96 28 51 45 Ergoterapeut

Fleksjobteamet

Oversigt over medarbejdere
Navn Mail Telefon Område
Anne Sofie Rosenhøj anne.sofie.rosenhoj@herning.dk 2532 1196

Afsnitsleder

Rikke Zink rikke.zink@herning.dk

9628 5057

2259 9203

socialrådgiver
Louise Jensen louise.jensen@herning.dk 

9628 5004

2253 0339

administrativ medarbejder
Merete Zederkof merethe.zederkof@herning.dk 

9628 5024

2084 6913

administrativ medarbejder
Vigga Pedersen vigga.pedersen@herning.dk 

9628 5358

2259 9202

socialrådgiver
Hanne Bork hanne.bork@herning.dk 

9628 5353

2147 1085

socialrådgiver
Karina Pedersen karina.pedersen@herning.dk

9628 5013

2028 3454

socialrådgiver
Nanna Jespersen nanna.jespersen@herning.dk

9628 5093

2183 7492

socialrådgiver
Chanett Overgaard Nielsen  

 

socialrådgiver

Bostøttemedarbejdere

Oversigt over medarbejdere
Navn Mail

Telefon- hovednummer

9628 5100

Område
Betina Kusk Olesen  betina.olesen@herning.dk 2016 8790 bostøtte
Tina Deichmann Bisgaard  tina.bisgaard@herning.dk 5128 6692 bostøtte
Louise Birch Kristensen louise.Kristensen@herning.dk  9628 5262/2349 0765 bostøtte

Maria Viinberg               maria.viinberg@herning.dk     2028 3227                         bostøtte

Christina Kiilerich         christina.kiilerich@herning.dk   5135 4139                         bostøtte

 

 

Administration

Oversigt over medarbejdere
Navn Mail

Telefon- hovednummer

9628 5100

Område
Annette Stampe  annette.stampe@herning.dk

9628 5102

2095 1827

adm. specialiststøtte
Linda Würtz  linda.wurtz@herning.dk  9628 5106 administrationen
Lisbeth Funch Hansen lisbeth.hansen@herning.dk  9628 5060 administrationen